AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman başlayacak ?

Açık liselere ek sınav başvuru işlemleri 25-27 Eylül tarihleri arasında yapılacağından Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemleri 29 Eylül tarihinden itibaren tekrar yapılmaya başlanacaktır. 

AÖL Kayıt ve Yineleme işlemi ne zaman başlayacak?

Binlerce öğrencinin açıktan okuduğu AÖL kayıt işlemleri ve yineleme işlemlerinin ek sınav başvuruları 25-27 Eylül tarihleri arasında yapıldığından dolayı, kayıt yineleme ve yeni kayıtların 29 Eylül 2016 tarihinden itibaren tekrar yapılacağı belirtildi. 

Kayıt ücreti ne kadar?

AÖL'e kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt bedeli olarak ilgili bankalara 40 TL yatırması gerekiyor. AÖL öğrencileri, Ziraat, Vakıf veya Halk Bankalarına MEB destek hizmetleri genel müdürlüğü, döner sermaye işletmesi müdürlüğü hesabına 30 TL ödemeleri gerekiyor. İlk sınav ücretinde 10 TL’de Halk eğitim merkezleri veya mesleki eğitim merkezleri okul aile birliklerinin vereceği hesaplara yatırılması şart. Her iki ödeme için de dekont ve makbuz alınması gerekiyor.

AÖL kayıt nasıl yapılacak?

AÖL'e ilk kayıt yaptıracak öğrencilerin merak ettiği bir diğer husus da yeni kayıtların nasıl yapılacağı oluyor. MEB bu konuda yeni kayıt kılavuzu yayımladı. Kılavuzda kaydın nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor. Aşağıdaki Bağlantılardan kayıt hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. 

2016-2017 Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yeni Kayıt Yaptıracaklara yardımcı Yardım Kılavuzunu görüntülemek için TIKLAYINIZ
Google Paylaş

Hakkımızda: Ünlüler Değişiyor

2010 yılında açıköğretim forumlarında başladığımız paylaşımlarımıza 2013 yılından bu yana blogumuzda devam ediyoruz ve her geçen gün yeni bilgiler ve paylaşımlarımız ile siz öğrenci kardeşlerimize karşılıksız hizmet etmekteyiz. Facebook üzerindeki 20 grup 2 sayfamız üzerinden de paylaşımlarımız olmaktadır. Blogumuza ek olarak www.norfulpaylasim.com sitemizde'de sizlere hizmet vermekteyiz. Paylaşmak Bizim İŞİMİZ anlayışı ile her zaman yanınızdayız...

0 yorum :

Yorum Gönder